Poręba Wielka - Krajowa Konferencja KGW

W dniu 5 września 2011 roku odbyła się Krajowa Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich, podczas której zostało podpisane Porozumienie o współpracy między Polskim Stronnictwem Ludowym, a Krajowym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Na konferencji obecni byli przedstawiciele PSL - wicepremier Waldemar Pawlak, wicemarszałek Ewa Kierzkowska, sekretarz stanu w KPRM Eugeniusz Grzeszczak.

Dwie strony porozumienia oświadczają, że będą współdziałać i wspierać się w działaniach na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Współdziałanie to będzie realizowane na wszystkich poziomach organizacyjnych państwa. Polskie Stronnictwo Ludowe, reprezentujące interesy polityczne oraz Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, reprezentujący interesy społeczno-zawodowe rolników polskich ustalają, iż współdziałanie to obejmuje następujące obszary:

1. W zakresie działalności społeczno-politycznej,
2. Działalność kulturalną,
3. Współpracę na forum międzynarodowym.

Na konferencji były obecne również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Porębie Wielkiej z przewodniczącą  Wandą Heród. To wspaniałe  przeżycie, być uczestnikiem tego spotkania i osobistego poznania  tak znanych i szanowanych na polskiej wsi polityków. Na pewno długo będziemy wspominać te chwile, ale na pamiątkę  mamy zdjęcia i wpis  wicepremiera Waldemara Pawlaka do kroniki KGW Poręba Wielka.