Poręba Wielka - Wielki mecz piłkarski i wspólne prażone

Piknik integracyjno-sportowy w Porębie Wielkiej, którą zorganizowano w niedzielne popołudnie 11 września, okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Organizatorzy przygotowali ciekawy program, a magnesem był mecz piłkarski „Matki” kontra „Córki”.

Tegorocznemu piknikowi na boisku miejscowego LKS-u towarzyszyło hasło: „Poznaję siebie, rozumiem innych. Integracja społeczna i zawodowa mieszkańców Gminy Oświęcim”. Gospodarzem i organizatorem tej udanej imprezy był LKS Poręba Wielka wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z siedzibą w Grojcu oraz Sołtysem Poręby Wielkiej Marią Brombosz. Piękna pogoda przyciągnęła na boisko tłumy mieszkańców Poręby, jak i licznych gości z ościennych miejscowości. Wśród zaproszonych gości można było zauważyć m.in. Wójt Gminy Oświęcim Małgorzatę Grzywę, pracowników Urzędu Gminy, Radnych Rady Gminy.

Impreza rozpoczęła się od ogłoszenia wyników konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój ulubiony sport, mój ulubiony sportowiec”. Do konkursu zgłoszono blisko 100 prac. Komisja przyznała nagrody w  dwóch kategoriach wiekowych: dzieci szkolne i przedszkolne.

Po wręczeniu laurów młodym artystom, do boju ruszyły panie reprezentujące „Mamy” i „Córki” w meczu piłkarskim. Licznie zgromadzeni widzowie dopingowali piłkarki obu zespołów. Woli walki i poświęcenia od miejscowych zawodniczek mogliby się uczyć futboliści naszej reprezentacji narodowej. Wygrały (nieco) młodsze panie 2:0. Spotkanie dostarczyło niezapomnianych wrażeń i… licznych okazji do śmiechu. Paniom nie zabrakło zaangażowania na boisku i… weny w doborze fantazyjnych dodatków do sportowego ubioru.

W drugim meczu dnia zmierzyli się przedstawiciele i pracownicy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Poręby - Trevira kontra Sklep Jola. Równolegle do rywalizacji na boisku panie ze świetlic środowiskowych prowadziły różnorodne gry i zabawy dla dzieci. Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyła się także jazda na koniach ze szkółki Iwony Michoń z Babic.

Piknik zakończył się wspólnymi prażonymi dla wszystkich uczestników. – Tego typu pikniki odbywają się w Porębie już od 6 lat – podkreśla Bernardyna Bryzek, radna z tego sołectwa, współprowadząca ostatnią imprezę. Tegoroczny był  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu realizowanego przez GOPS w Oświęcimiu, Pełnomocnika  Wójta Gminy Oświęcim d/s Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych oraz lokalnych darczyńców: Firmę Trevira, Sklep Spożywczo-Przemysłowy „JOLA” oraz państwa Wiesławę i Stanisława Krawczyków. Wszystkim wymienionym organizatorzy składają  serdeczne podziękowania.

– W dobie internetu i telefonii komórkowej mamy coraz mniej okazji, by spotkać się i wspólnie bawić. Dlatego tego rodzaju inicjatywy są cenne i pomocne w integracji lokalnych środowisk – podkreśla Bernardyna Bryzek

Zapraszamy, do oglądnięcia zdjęć z pikniku

Kliknij na zdjęcia, aby przejść do galerii zdjęć