Poręba Wielka - Zatańczyli po raz pierwszy dla rodziców i gości

Na początku lipca w  Porębie Wielkiej działalność rozpoczął dziecięcy zespół taneczny ...

Na początku lipca w  Porębie Wielkiej działalność rozpoczął dziecięcy zespół taneczny.

Pomysł powstał z inicjatywy radnej Bernardyny Bryzek, która od dawna planowała założenie takiego zespołu. Propozycja ta  znalazła również akceptację u władz gminy Oświęcim, mało tego, zdecydowano, że będzie to zespół reprezentujący Gminę Oświęcim. Wyzwanie duże  i mamy wszyscy nadzieję, że dzieci  podołają temu wyzwaniu.

Instruktorem zespołu jest Joanna Błazanek, której pomaga siostra Anna. Akompaniatorem został Maciej Wanat. Obecnie w zespole tańczą: Borowczyk Sebastian, Brzęcka Karolina, Brzęcki Kamil, Gagracz Kacper, Kwaczała Gabrysia, Łukaszczyk Andżelika, Magiera Weronika, Magiera Wiktoria, Matonóg Dominika, Nowotarska Angelika, Strózik Iwona, Tomczyk Nikola, Zielińska Zofia, Żmuda Mariola.

Próby zespołu odbywają się w każdy czwartek w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej o godz. 17:00. Cały czas trwa nabór do zespołu i wszystkie dzieci chętne do nauki tańców ludowych serdecznie zapraszamy na spotkania i próby. Wkrótce zostaną zakupione stroje dla uczestników grupy tanecznej.

Pozostała też do uzgodnienia nazwa zespołu i tutaj liczymy na  propozycje mieszkańców Gminy.

W dniu 24 września  odbyło się wspólne spotkanie dzieci i rodziców, zaproszono również gości min. radną Bernardynę  Bryzek i sołtysa   Poręby Wielkiej  Marię Brombosz. Dzieci zatańczyły  wiązankę tańców ludowych dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Oczywiście  występ  się podobał  o czym świadczyły gromkie brawa. W przerwie był poczęstunek,  rodzice przygotowali dla swoich dzieci i gości kiełbaski z grilla, słodycze, soki, kawę i ciasto.

Na koniec dzieci zaprosiły swoich rodziców do wspólnego tańca. Było dużo dobrej zabawy  a uśmiech na buziach dzieci świadczył o tym, że są zadowolone  i taniec sprawia im wielką radość. Życzymy im wytrwałości i w przyszłości sukcesów w występach artystycznych.