Poręba Wielka - Miłość w wersji scenicznej, czyli teatralna premiera

Przedstawienie pt. „Miłość największym skarbem” miało swoją premierę w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej w sobotnie popołudnie 12 stycznia. W sztuce zagrały dzieci i młodzież z kółka teatralnego skupiającego początkujących aktorów z całej gminy. Uczęszcza doń blisko 40 dzieci.

Trudu prowadzenia kółka podjęła się w zeszłym roku Halina Kulig z Grojca. – To pomysł pani wójt by zorganizować u nas teatr dla dzieci z terenu gminy – wyjaśnia. –Przedstawienie, które ma dziś premierę przygotowywaliśmy od września zeszłego roku. Spotkania odbywają się w każdy czwartek w Domu Ludowym w Porębie. Dzieci są bardzo zaangażowane w to, co robią, mając przy tym ogromne wsparcie rodziców – podkreśla instruktorka.

Kiedy pytam o przekrój wiekowy młodych artystów, pani Halina odpowiada z uśmiechem.

– Mamy dzieci w wieku od 4 lat wzwyż. W wielu z nich drzemią niewątpliwe talenty – dodaje z powagą w głosie.

„Miłość największym skarbem” to przedstawienie według scenariusza Haliny Kulig. Połączyła w nim wersję nowoczesnej rodziny z wersją bajkową.

– Sama piszę sztuki, bo „od zawsze” kocham teatr. Jestem instruktorem teatralnym od wielu lat. Teatr to moja pasja, chcę przelać tą miłość na moich podopiecznych – kwituje na odchodnym, by za chwilę ze sceny przywitać gości, którzy tłumnie przybyli do Domu Ludowego w Porębie Wielkiej na to niewątpliwie historyczne dla lokalnej społeczności wydarzenie.