40-lecie LKS Poręba Wielka

Ludowy Klub Sportowy Poręba Wielka 6 sierpnia świętował 40 lat działalności. Zawodnicy uświetnili jubileusz towarzyskim spotkaniem, działacze podziękowaniami, władze Gminy Oświęcim okolicznościowym bonem o wartości 1000 zł, a dzieci zabawą na dmuchańcach.

Seniorzy LKS Poręba Wielka w meczu przyjaźni pokonali 3:2 drugą drużynę LKS Pogoń Imielin. Jest szansa, że w nowym sezonie będą już grać do nowych bramek, ponieważ klub wymieni stare i "ostrzelane". Wiosną dzięki staraniom radnej Bernardyny Bryzek i pracowników Urzędu Gminy udało się uzyskać dofinansowanie z ministerialnego programu (4 tysiące na sprzęt i 6 na organizację zajęć z młodzieżą).

Po przywitaniu gości i uczestników prezes Józef Pietrańczyk wręczył pamiątkowe medale wszystkim, którzy przyczynili się LKS-owi i na różne sposoby mu pomagają. Podziękowania trwały długo, gdyż grono osób zaangażowanych w działalność stowarzyszenia jest bardzo liczne. Z kolei wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz przekazał władzom klubu bon na tysiąc złotych "z życzeniami zdrowia i kolejnych dostojnych jubileuszy". Podzielił się też wiadomością, że zakończył się przetarg na budowę szkoły w Porębie, i chociaż nie chciał ujawnić szczegółów, zdradził, że wyniki są bardzo pomyślne dla Gminy.

W imprezie wzięli udział również m.in. przewodniczący Rady Gminy Oświęcim Piotr Śreniawski, zastępca wójta Mirosław Smolarek, dyrektor OKSiR Jadwiga Szczerbowska, sołtys Poręby Wielkiej Maria Brombosz, radna Bernardyna Bryzek, wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Władysław Zaliński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej Małgorzata Bucka i dyrektor Przedszkola Samorządowego w Porębie Wielkiej Dorota Nowak.

Organizatorami byli LKS Poręba Wielka oraz Ośrodek Kultury, Sporu i Rekreacji Gminy Oświęcim.