Ul. Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej po remoncie

Na odcinku ul. Tyszkiewicza, od Wadowickiej do Kmieckiej, pod nową asfaltową nawierzchnią zniknęły dziury i nierówności. Były one tym bardziej niebezpieczne, że na tej części drogi w kierunku Grojca widoczność ograniczają zakręty.

Wraz z remontem jezdni naprawiono również pobocza oraz wyczyszczono i sprofilowano rowy odwadniające. Przebudowa kosztowała ok. 150 tys. złotych. Została sfinansowana przez gminę i powiat. 9 czerwca oficjalnego odbioru dokonali wójt Albert Bartosz, jego zastępca Mirosław Smolarek, starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, gminna radna Bernardyna Bryzek i sołtys Poręby Maria Brombosz.

Bernardyna Bryzek podziękowała w imieniu mieszkańców wójtowi i staroście za szybkie podjęcie decyzji, które umożliwiły remont newralgicznego odcinka ulicy Tyszkiewicza. Podkreśliła także wkład radnej powiatowej Grażyny Kopeć w tę inwestycję.