Czwartek, 15 grudnia 2022

Honorowe wyróżnienie dla Wandy Heród

Organizatorem Plebiscytu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W Operze Krakowskiej 13 grudnia, po raz 16 nagrodzeni i wyróżnieni zostali nieszablonowi seniorzy, wyróżniający się szczególną aktywnością, osoby działające z pasją, bezinteresownie angażujące się w pomoc innym, działające w organizacjach pozarządowych, uniwersytetach trzeciego wieku, czy w lokalnych społecznościach.

Nagrody laureatom wręczyli: minister Agnieszka Ścigaj, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz radne województwa Danuta Kawa, Anna Mikosz i Marta Mordarska. Uroczystą galę, która zgromadziła ponad 700 uczestników, zwieńczył koncert pt. "40 lat minęło - muzyka Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza z polskich filmów i seriali".

W dotychczasowej historii Plebiscytu tytułem „Seniora – Seniorki Roku” nagrodzono 30 osób, 38 zostało wyróżnionych. Kolejne edycje udowadniają, że w Małopolsce nie brakuje seniorów aktywnych i zaangażowanych w życie społeczności lokalnych, działających w organizacjach pozarządowych, kościelnych, czy uniwersytetach III wieku, wspaniale przełamujących stereotypy związane z wiekiem.

W tegorocznej edycji Plebiscytu tytuł Seniorki Roku otrzymała Cecylia Złahoda z Oświęcimia, zaś Seniora Roku – Kazimierz Królik z Mogilan. Natomiast honorowe wyróżnienie przyznano Wandzie Heród z Poręby Wielkiej. Pani Wanda jest inicjatorką wielu przedsięwzięć, m. in. zespołu śpiewaczego Porębianie i lokalnych imprez okolicznościowych.  Za swoją działalność otrzymała liczne nagrody i odznaczenia. Jest członkinią Rady Seniorów gminy Oświęcim. W ostatnich miesiącach aktywnie włączyła się w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy.