Nowe wiaty przystankowe w gminie Oświęcim z dotacji UE

9 sierpnia 2013 Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa dokonała odbioru technicznego inwestycji pn. „Zakup i montaż wiat przystankowych w gminie Oświęcim”. W ramach inwestycji wykonano 15 wiat przystankowych z pełną podbudową oraz mapami i tablicami informacyjnymi, które będą służyć pasażerom oraz dzieciom i młodzieży dojeżdżającym do szkół.

Czas realizacji: czerwiec - sierpień 2013 r.

Wartość zadania: całkowita wartość inwestycji wyniosła 127 200 PLN brutto, z czego 55 000 PLN stanowi dotacja Unii Europejskiej.

Przedmiotowa inwestycja uzyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach PROW i Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Lokalizacja: wiaty powstały w następujących sołectwach:

- Babice przystanek przy ul. Krakowskiej (k. Simech),

- Brzezinka przystanek ul. Ofiar Faszyzmu (przy skrzyżowaniu z ul. Leśną),

- Rajsko przy ul. Pszczyńskiej (przystanek cegielnia na Oświęcim) oraz ul. Wilamowickiej (dwa przystanki przy Żwirowni na cmentarz oraz na Oświęcim),

- Dwory Drugie - 3 wiaty przy ul. Oświęcimskiej (przystanki : Machnaty, Śluza oraz Suchodębie),

- Włosienica 3 wiaty przy ul. 1-go Maja oraz 1 szt. przy ul. Suskiego (przystanek - Centrum)

- Poręba Wielka przy ul. Tyszkiewicza (Zalesie) oraz Wadowickiej (szkoła na Polankę).

- Zaborze ul. Osiedlowa (przystanek Domki –pętla)

Opis Inwestycji:

Wiaty przystankowe kolorystycznie i wizualnie nawiązują do już istniejących na terenie gminy Oświęcim.

Wykonane są z blachy ocynkowanej lakierowanej, od strony najazdowej przystanku wyposażone w szybę, co ułatwia podróżnym obserwację drogi.

Każda z wiata posiada również:

1. tablicę informacyjną z opisem zawierającym nazwę przystanku autobusowego oraz herb Gminy Oświęcim,

2. tablicę informacyjną zawierającą mapę gminy Oświęcim,

3. tabliczkę z rozkładem jazdy,

4. podwieszany, metalowy kosz na śmieci,

5. ławkę.

W zakres przedmiotu zamówienia wchodziło także usunięcie 6 szt. dotychczasowych starych wiat z remontowanych przystanków komunikacyjnych.

Wykonawcą zadania była firma : KONKRET Krzysztof Wysogląd, Poręba Wielka ul. Tyszkiewicza 37