Sprzętowe nabytki strażaków z Poręby

Sprzętowe nabytki strażaków z Poręby Piątek, 9 lutego 2024 Strażacy z Poręby kupili sprzęt, który zwiększa ich możliwości i podnosi wartość jednostki. Wyposażenie OSP Poręba Wielka wzbogaciło się o zestaw hydrauliczny i defibrylator. 8 lutego ratownicy zaprosili z tej okazji wójta Mirosława Smolarka.

Nowy wóz OSP Poręba Wielka

Nowy wóz OSP Poręba Wielka Środa, 27 grudnia 2023 Strażacy i mieszkańcy Poręby Wielkiej przywitali 1 grudnia nowy wóz bojowy. Razem z nimi świętowali samorządowcy i przedstawiciele instytucji, które mają swój wkład w zakupie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego firmy Bocar na podwoziu Volvo.

11 listopada w Porębie Wielkiej

11 listopada w Porębie Wielkiej Sobota, 11 listopada 2023 Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Porębie Wielkiej zgromadziły mieszkańców oraz przedstawicieli władz samorządowych i gminnych instytucji.

Dożynki w Porębie Wielkiej

Dożynki w Porębie Wielkiej Poniedziałek, 14 sierpnia 2023 Obchody Święta Plonów w gminie Oświęcim będą organizowane aż do pierwszych dni września. Inauguracja Dożynek miała miejsce 13 sierpnia w Porębie Wielkiej.

Wielokulturowy zawrót głowy

Wielokulturowy zawrót głowy Piątek, 24 marca 2023 Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej wzięli udział w dwudniowym cyklu zajęć pod nazwą „Wielokulturowy zawrót głowy”. Ich celem była silniejsza integracja dzieci i wzajemne, bliższe poznanie kultury sąsiedniego kraju.

Honorowe wyróżnienie dla Wandy Heród

Honorowe wyróżnienie dla Wandy Heród Czwartek, 15 grudnia 2022 Poznaliśmy Laureatów XVI Małopolskiego Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”. Honorowe wyróżnienie otrzymała Wanda Heród z Poręby Wielkiej, którą mieszkańcy gminy Oświęcim znają z działalności w Kole Gospodyń, zespole Porębianie, Radzie Seniorów i wielu innych organizacjach i środowiskach.

Niepodległość Pieśnią Opowiedziana

Niepodległość Pieśnią Opowiedziana Wtorek, 22 listopada 2022 Zespół Porębianie od sześciu zaprasza w listopadzie miłośników narodowej i ludowej tradycji na widowisko wypełnione patriotycznymi pieśniami.

Święto Niepodległości w Porębie Wielkiej

Święto Niepodległości w Porębie Wielkiej Piątek, 11 listopada 2022 Mieszkańcy Poręby uczcili 11 listopada wspólną modlitwą, po której stanęli do hymnu narodowego, a następnie zapalili znicze na płycie Pomnika Poległym i Pomordowanym w wojnach światowych.

Poręba Wielka: kolejny odcinek ulicy Tyszkiewicza został wyremontowany

Poręba Wielka: kolejny odcinek ulicy Tyszkiewicza został wyremontowany Czwartek, 20 października 2022 Około 800-metrowy odcinek ulicy Tyszkiewicza został wyremontowany kosztem ok. 600 tys. złotych. Inwestycję sfinansowały po połowie gmina Oświęcim i powiat oświęcimski.

Spotkanie z autorką książki "Ocalona z Auschwitz"

Spotkanie z autorką książki Sobota, 1 października 2022 Nina Majewska-Brown spotkała się z czytelnikami 30 września w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej. Jej najnowsza książka opowiada o rodzinie Kuligów z Poręby i tragicznych wydarzeniach podczas drugiej wojny światowej.

archiwum wiadomości