Oświadczenie w sprawie Domu Ludowego w Porębie Wielkiej

Oświadczenie radnej Gminy Oświęcim, sołtys Poręby Wielkiej Marii Brombosz w związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi pogłoskami, jakoby Dom Ludowy w Porębie Wielkiej miał zostać sprzedany.

 

"Oświadczenie w sprawie Domu Ludowego w Porębie Wielkiej

 

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi pogłoskami, jakoby Dom Ludowy w Porębie Wielkiej miał zostać sprzedany, pragnę poinformować, że jest to nieprawda.

 

Dom Ludowy w Porębie Wielkiej został wybudowany przez mieszkańców po to, by służył całej lokalnej społeczności. Budynek jest miejscem gdzie spotykają się i przygotowują do występów: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Trojak”, Zespół „Porębianie”, Wielka Orkiestra Młodych Muzyków.

 

W Domu Ludowym organizowane są spotkania, koncerty, akademie i zajęcia taneczne. Budynek służy uczniom Szkoły Podstawowej, Przedszkola Samorządowego i członkom organizacji społecznych działające w Porębie Wielkiej. Znajduje się w nim biuro sołtysa i Rady Sołeckiej, z którego korzysta pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i dzielnicowy. Również biblioteka, która cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich mieszkańców, ma siedzibę w Domu Ludowym. Jest on także wynajmowany komercyjnie na wesela, komunie czy inne uroczystości.

 

Wszystkimi domami ludowymi w naszej gminie zarządza Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji z siedzibą w Brzezince, ul. Sportowa 9. Na sprzedaż mienia komunalnego Gminy Oświęcim, a takim są domy ludowe, musi wyrazić zgodę Rada Gminy Oświęcim. Radni przed podjęciem decyzji w takich sprawach starają się uzyskać opinie mieszkańców i miejscowych organizacji. Nic nie wiem o zamiarach sprzedaży domów ludowych, które służą przede wszystkim mieszkańcom naszych sołectw.

 

Nie wiem, komu zależy na rozsiewaniu nieprawdziwych informacji i wzbudzaniu zamieszania i niepokoju wśród mieszkańców Poręby Wielkiej, ale zapewniam, że Dom Ludowy w Porębie Wielkiej zawsze był, jest i będzie do dyspozycji mieszkańców.

 

Maria Brombosz – sołtys Poręby Wielkiej, radna Gminy Oświęcim"

Tagi