Piknik charytatywny „Góralskie Serce Dla Lenki”

71.526 złotych podarowali uczestnicy pikniku w Porębie Wielkiej 3 listopada. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie dwuletniej Lenki Kożuch z Dworów Drugich, chorującej na nowotwór.

Przygotowania do imprezy trwały od wielu tygodni. Pan Sebastian Kulig udostępnił bezpłatnie Dom Weselny „Lejla”, a gwoździem programu był zespół Baciary, który na prośbę Magdaleny Foks zgodził się zagrać charytatywny koncert. Na apel liderki przedsięwzięcia, Agnieszki Szczerbowskiej odpowiedziało wiele firm i mieszkańców. Z każdym dniem przybywało sponsorów.

 

Prócz wymienionych już pań w grupie energicznych kobiet, które podjęły się organizacji imprezy, znalazły się Agnieszka Walus, Daria Pastuszka, Renia Bedra, Sylwia Mąsior, Gabriela Piwowarczyk, Magdalena Etmańska, Monika Pawłowska i Maria Brombosz. Cały dochód z Pikniku złożony do skarbonek przeznaczony został na leczenie dwuletniej Lenki Kożuch z Dworów Drugich, chorującej na nowotwór.

 

– Razem zrobimy wszystko, by pomóc Lence w walce z chorobą – powiedziała sołtys Poręby Wielkiej Maria Brombosz, otwierając Piknik. – Niech ta pozytywna energia, którą tu dzisiaj tworzymy, popłynie do Lenki i jej rodziców, Magdy i Pawła. Niech doda im sił w tych trudnych i bolesnych chwilach.

 

W pierwszą niedzielę listopada czekało mnóstwo atrakcji: loteria fantowa, występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, zespołu „Porębianie” i formacji tanecznych. Były koniki mechaniczne i prawdziwe, a do tego przysmaki: bigos, grochówka, wiejski stół, oscypki, niezliczone ciasta i desery oraz gorące napoje – w tym grzaniec. Kusiły stoiska z kwiatami, zabawkami i kosmetykami. Można było zobaczyć jak powstają rzeźby, przyglądając się pracy artystki. Efektownym wjazdem popisały się grupy motocyklistów.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje przedmiotów przekazanych przez sponsorów, wśród których byli prezydent RP Andrzej Duda i premier RP Mateusz Morawiecki. Najwięcej emocji wywołała licytacja Misia Strażaka. Ostatecznie Maria Brombosz przebiła inne oferty. Pani sołtys zadeklarowała, że razem ze strażakami z Poręby dostarczy Misia Lence.

 

Po południu koncert rozpoczęły Baciary. Wypełniona po brzegi sala Domu Weselnego „Lejla” rozbrzmiała pełną werwy góralską muzyką. Członkom zespołu należą się wielki podziw i szacunek za to, że zagrali charytatywnie, by pomóc Lence.

 

Zbiórka publiczna została zorganizowana we współpracy z Fundacją „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”. Patronat Honorowy nad piknikiem „Góralskie Serce Dla Lenki” sprawował wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek.

 

Kolejna impreza niebawem: Kiermasz Świąteczny dla Lenki już 15 grudnia! Wszystkich, którzy chcą przekazać pomoc rzeczową bądź finansową na Kiermasz Świateczny dla Lenki prosimy o kontakt z Agnieszką Szczerbowską albo Marią Brombosz.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Sebastianowi Kuligowi za udostępnienie Domu Weselnego „Lejla”, zespołowi „Baciary” za wspaniały koncert oraz wszystkim firmom i osobom, które wsparły piknik finansowo i rzeczowo. Podziękowania kierujemy też do wszystkich uczestników, którzy przychodząc, udowodnili, że chcą pomóc w zbiórce pieniędzy dla Lenki.

 

Pomagając innym, czynimy dobro, które do nas powraca...”

 

 

tekst: Organizatorzy pikniku „Góralskie Serce Dla Lenki”

 

zdjęcia: Mariusz Cinalski

GALERIA