Kolędowanie w Porębie

"Porębianie" zaprosili do wspólnego śpiewania kolęd w wieczór trzech króli. Zespół śpiewaczy z Poręby staje się wielopokoleniowy. Jego skład uzupełniły kolejne dziewczęta, które mają bogate doświadczenie... w szkolnych występach.

W repertuarze świątecznych spotkań pojawia się coraz więcej współczesnych pastorałek. Refreny z telewizyjnych programów i musicali splatają się z tradycyjnymi kolędami. "Leć, kolędo, do ludzi", "Mario, czy już wiesz" i "Uciekali na osiołku przez pustyni żar" zabrzmiały też w Porębie Wielkiej.


"Porębianie" przygotowali też pastorałki z ludowym kolorytem: "Skoczmyż do Betleem czemprędzej", "Jam jest dudka Jezusa mojego" czy "Kie łowiecki". Ale bożonarodzeniowy kanon pozostaje niezmienny. Zebrani w Domu Ludowym 6 stycznia podjęli razem melodie "Gdy śliczna panna", "Oj, maluśki" i zostawianą zwykle na finał "Bóg się rodzi".


Zaproszenie do kolędowania w wieczór trzech króli przyjęli wójt Mirosław Smolarek wraz z małżonką, zastępca wójta Halina Musiał oraz radni Jacek Mydlarz i Tomasz Mydlarz. Sołtys Maria Brombosz i przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek tym razem wystąpiły jako chórzystki na scenie Domu Ludowego.

GALERIA