Poręba Wielka: kolejny odcinek ulicy Tyszkiewicza został wyremontowany

Około 800-metrowy odcinek ulicy Tyszkiewicza został wyremontowany kosztem ok. 600 tys. złotych. Inwestycję sfinansowały po połowie gmina Oświęcim i powiat oświęcimski.

Na odcinku o długości ok. 800 metrów od skrzyżowania z ulicą Zalesie w kierunku Łazów wykonano nową nawierzchnię i pobocza, a także pogłębiono rowy odwadniające. Inwestycję zrealizowało Starostwo Powiatowe jako zarządca drogi.

W odbiorze robót 19 października uczestniczyli m.in. wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek, starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, jego zastępca Paweł Kobielusz i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotr Śreniawski.

– Myślę, że w kolejnych latach zakończymy już ostatecznie prace na ul. Tyszkiewicza i wspólnie będziemy się cieszyć z całej wyremontowanej drogi. Najważniejsze, żeby użytkownicy czuli się na niej bezpiecznie – stwierdził wójt Smolarek.

W zeszłym roku wyremontowany został ok. 250-metrowy fragment od skrzyżowania z ulicą Stawową w kierunku północnym. Do naprawienia został jeszcze kilkusetmetrowy odcinek ulicy Tyszkiewicza od stacji energetycznej do cmentarza.

Tagi

GALERIA