11 listopada w Porębie Wielkiej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Porębie Wielkiej zgromadziły mieszkańców oraz przedstawicieli władz samorządowych i gminnych instytucji.

Podczas uroczystej mszy za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja patriotyczne i religijne pieśni intonował zespół Porębianie. Świętujący rocznicę odzyskania Niepodległości udali się następnie na plac przed pomnikiem Pomordowanym i Poległym podczas wojem światowych. Świecką część obchodów rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

 

Prowadząca uroczystość sołtys Maria Brombosz podkreśliła, że 11 listopada wszyscy – bez względu na funkcje i poglądy – jesteśmy przede wszystkim Polakami. Zgromadzeni złożyli znicze, upamiętniając mieszkańców Poręby Wielkiej, których nazwiska są wypisane na płycie pomnika. W obchodach Święta Niepodległości obok mieszkańców i członków miejscowych organizacji wzięły udział delegacje władz gminy z zastępcą wójta Haliną Musiał oraz gminnych jednostek.

Tagi

GALERIA