Biegaj z gminą Oświęcim

Biegaj z gminą Oświęcim Piątek, 2 września 2022 Zapraszamy 4 września od 10.00 do 13.00 na boisko LKS Poręba, gdzie odbędzie się Charytatywny Bieg Rodzinny.

Dożynki 2022

Dożynki 2022 Czwartek, 11 sierpnia 2022 14 sierpnia o 13,45 rozpoczną się uroczystości dożynkowe w Porębie Wielkiej. Zapraszają: sołtys, Rada Sołecka oraz miejscowe organizacje: KGW, OSP i LKS.

Utrudnienia w ruchu w Porębie Wielkiej

Utrudnienia w ruchu w Porębie Wielkiej Piątek, 26 marca 2021 29 i 30 marca br. odcinek ulicy Wadowickiej w Porębie Wielkiej (w rejonie skrzyżowania z ulicą Grottgerówka) będzie wyłączony z ruchu.

Kiermasz "Magiczne Święta z Lenką"

Kiermasz Środa, 11 grudnia 2019 W niedzielę, 15 grudnia, od godziny 10.00 w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej czeka moc atrakcji na Kiermaszu "Magiczne Święta z Lenką". Wszystkie pieniądze zebrane podczas tej charytatywnej imprezy zostaną przeznaczone na leczenie Lenki Kożuch z Dworów Drugich.

Piknik Charytatywny w Porębie Wielkiej – zaproszenie

Piknik Charytatywny w Porębie Wielkiej – zaproszenie Piątek, 25 października 2019 W niedzielę 3 listopada w domu weselnym "Lejla" w Porębie Wielkiej o godz. 10.00 rozpocznie się Piknik Charytatwny "Góralskie Serce dla Lenki". Przez cały dzień na ludzi dobrego serca będzie czekać mnóstwo atrakcji – finałową będzie koncert Baciarów.

Koncert kolęd – zaproszenie

Koncert kolęd – zaproszenie Piątek, 4 stycznia 2019 Mieszkańcy Poręby Wielkiej serdecznie zapraszają do wspólnego śpiewania na mszy św. w kościele pw. św. Bartłomieja w święto Trzech Króli, 6 stycznia o godz. 17.00 oraz na koncert kolęd po nabożeństwie w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Trojak" oraz chóru "Porębianie".

"Niepodległość pieśnią opowiedziana"

Czwartek, 9 listopada 2017 Zespół "Porębianie" oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Trojak" zapraszają na widowisko "Niepodległość pieśnią opowiedziana" w piątek, 10 listopada o godzinie 18.00 w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej.

Nie żyje Robert Szczerbowski

Nie żyje Robert Szczerbowski Sobota, 7 stycznia 2017 Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 7.01.2017 r. zmarł druh Robert Szczerbowski. Naczelnik OSP Poręba Wielka, członek komisji rewizyjnej Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Oświęcimiu.

Ul. Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej po remoncie

Ul. Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej po remoncie Czwartek, 9 czerwca 2016 Na odcinku ul. Tyszkiewicza, od Wadowickiej do Kmieckiej, pod nową asfaltową nawierzchnią zniknęły dziury i nierówności. Były one tym bardziej niebezpieczne, że na tej części drogi w kierunku Grojca widoczność ograniczają zakręty.

40-lecie LKS Poręba Wielka

40-lecie LKS Poręba Wielka Niedziela, 7 sierpnia 2016 Ludowy Klub Sportowy Poręba Wielka 6 sierpnia świętował 40 lat działalności. Zawodnicy uświetnili jubileusz towarzyskim spotkaniem, działacze podziękowaniami, władze Gminy Oświęcim okolicznościowym bonem o wartości 1000 zł, a dzieci zabawą na dmuchańcach.